To już mamy

Brakuje tu Twojego projektu…

 

…lub fotorelacj z Waszej inteGRAcji

Filmomaniak test
Test Potrzebujemy trochę wolnego miejsca na stole, grupy znajomych a i nieznajomych też będzie dobra! Wyciągamy grę na stół, tasujemy talię kart, układamy ją na stole, bierzemy pierwszą z wierzchu i gramy. Na kartach znajdują się informacje takie jak: tytuł filmu, kto jest reżyserem, rok premiery, główni aktorzy i ciekawostki. Ustalamy w jaki wariant gramy. Podajemy informacje lub opowiadamy o filmie a pozostali gracze zapisują tytuł filmu, który według nich pasuje do Twojego opisu.

Ulm: Tempora in Priscum Aurum

W grze wcielamy się w zamożnych i poważanych mieszkańców miasta. Będziemy starać się rozwinąć nasze interesy i poszerzyć strefy wpływów o kolejne dzielnice stolicy handlu. Miasto rządzi się swoimi własnymi prawami, a sytuacja na rynku zmienia się jak w kalejdoskopie. Musimy być bardzo ostrożni przy podejmowaniu decyzji, a co najważniejsze elastyczni.

Zbuduj własne Piekary Śląskie

Zbuduj własne Piekary Śląskie to mała gra karciana, w którą można grać na 3 sposoby. Jak sam tytuł wskazuje, za pomocą kart gracze będą budować miasto. Aby dobrać wybraną kartę, gracze będą musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii i topografii miasta.

Czy znasz odpowiedź?

Naszą inspiracją przy tworzeniu tej gry karcianej był sławny niedzielny teleturniej - "Familiada". Znaczną różnicą pomiędzy naszą grą, a teleturniejem jest brak charyzmatycznego prowadzącego. Natomiast w ankietowanych wcielają się sami gracze. Jeden z graczy dobiera kartę, następnie czyta pytanie. Teraz wszyscy mają parę chwil, aby zapisać
3 odpowiedzi. Gracz czytający otrzymuje tyle punktów, ile odpowiedzi pokrywa się z jego odpowiedziami.

Trajan

Jako obywatel Imperium Rzymskiego stajemy do bezlitosnej walki o umocnienie naszej pozycji. W tym celu będziemy musieli wykonywać różne akcje: portu, wojska, Trajana, forum, budowy oraz senatu. Stefan Feld (projektant gry) aby urozmaicić rozgrywkę, zaimplementował świetną mechanikę zaczerpniętą z gry Mankala (znaną też jako Kalaha).
W grę można zagrać w od 2 do 4 graczy, rozgrywka zajmuje około 30 minut na jednego gracza.

Gruzilla

Imprezowa gra karciana nastawiona na interakcję, w którą można grać w od 2 do 6 osób. Przez cały Śląsk przeszedł ryk GRrRrrRRuuUuUuUzzZZZzziLlllLa ! Ziemia się zatrzęsła, a z mrocznych zakamarków dawno zapomnianych szybów wyłoniła się rycząca apokalipsa! Jako nieliczni wiemy, jak stawić czoła potworowi i powstrzymać go od zniszczenia krainy czarnych diamentów. Aby to zrobić, musimy upichcić wodzionkę!

Kosmiczna awantura

Ziemia w trybie natychmiastowym została przyjęta do kosmicznej federacji "JM 13". Przyczyną tej decyzji okazały się być bogate złoża najbardziej pożądanego dobra we wszechświecie - piwa!

Jako przedstawiciel jednej z obcych ras, Twoim zadaniem jest zdobycie jak największej ilości płynnego złota dla Twojego ludu. Wykorzystaj swoje wpływy i znajomości wśród ludzi odpowiedzialnych za produkcję i transport tego skarbu. W Tobie jedyna nadzieja, do dzieła!

Filmomaniak

Potrzebujemy trochę wolnego miejsca na stole, grupy znajomych, a i nieznajomych też będzie dobra! Wyciągamy grę na stół, tasujemy talię kart, układamy ją na stole, bierzemy pierwszą z wierzchu i gramy. Na kartach znajdują się informacje takie jak: tytuł filmu, kto jest reżyserem, rok premiery, główni aktorzy i ciekawostki. Ustalamy w jaki wariant gramy. Podajemy informacje lub opowiadamy o filmie, a pozostali gracze zapisują tytuł filmu, który według nich pasuje do Twojego opisu.

VII Nocne Granie na Śląsku

15 września 2017r. zorganizowaliśmy VII Nocne Granie z cyklu “Silesia by Night”. Tym razem padło na zabytkową kopalnię węgla kamiennego “Guido” w Zabrzu. Zjechało do nas ponad 300 uczestników, a już o godzinie 19:30 (notabene 30 minut po planowym rozpoczęciu imprezy) wszyscy siedzieli przy stołach z rozłożonymi planszami i kartami. Na wydarzenie przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji takich jak: turnieje, loterie czy pokazy nowych gier. Zabawa trwała do 3 w nocy!

KATO gra!

Od Października 2017r. regularnie gramy w pubie "KATO" przy ul. Mariackiej w Katowicach. Na stołach głównie pojawiają się gry towarzyskie i imprezowe, ale nie brakuje też amatorów trudniejszych pozycji ;)

Mikołajkowe spotkanie w „Kraken Pub”

Konkursy, turnieje, prezenty oraz tona dobrej zabawy przy planszówkach! Tak właśnie było na mikołajkowym graniu zorganizowanym przez nas w "Kraken Pub" w Chorzowie! Jedno jest pewne - do "Krakena" znów niebawem wrócimy.

Gramy razem

Pod koniec lata 2017r. zostaliśmy poproszeni o pomoc przy organizacji charytatywnego pikniku w Parku Śląskim. Udostępniliśmy około 100 gier, głównie dla dzieci i rodzin. Pogoda dopisała, a zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci powiodła się ;)

Wielka rozgrywka w Rebelii

"Rebelia Pub&Cafeteria" to kolejna chorzowska knajpa, która poprosiła nas o pomoc przy organizacji wieczorków planszówkowych. Od września 2017r. co dwa tygodnie regularnie spotykamy się wspólnie przy planszach i kartach.

Finał cyklu nocnych spotkań

Od stycznia 2017r. co miesiąc w innym mieście konurbacji śląskiej organizowaliśmy Nocne Granie w gry planszowe. Imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem, nie raz zdarzyło się tak, że zabrakło wolnych stołów. W grudniu w gliwickiej "Spirali" zorganizowaliśmy podsumowującą imprezę z masą atrakcji. Odwiedziły nas inne wydawnictwa, zorganizowaliśmy wspólnie wiele konkursów i turniejów. Finał ten był idealnym podsumowaniem naszej pracy w 2017 roku.

Wieczór z planszówkami!

Wraz z Centrum handlowym Forum 11 maja zorganizowaliśmy wieczór z grami planszowymi! 😃

Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy parę atrakcji dla uczestników imprezy: 200 gier planszowych i karcianych - dla każdego coś miłego 😍Były najnowsze hity i znane bestsellery 😎
Przeprowadziliśmy dwa turnieje z nagrodami: w grę "Winnica" wydawnictwa Granna i "Na Sprzedaż" wydawnictwa 2 PIONKI 🤩 Było genialnie! 👌 ^^

Planszówkowe półkolonie!

Gliwickie stowarzyszenie GTW poprosiło nas o pomoc w organizacji planszówkowych półkolonii. Nie mogliśmy się oprzeć! "Ciężko" pracowaliśmy przez dwa turnusy, dzieciaki poznały wiele tytułów i co najważniejsze, pokazaliśmy rodzicom, że ich pociechy uwielbiają planszówki!

Wygląda fajnie?

Chętnie porozmawiamy przy partyjce.

Skontaktuj się z nami